На що впливає марка сталі димаря

Опалювальне та водонагрівальне обладнання, яке працює на твердому паливі, дуже затребуване в Україні. Й у зв'язку з особливостями ситуації останніх років навряд чи найближчим часом ця тенденція зміниться. Відключення електричної енергії призвело до того, що навіть газові котли часто опиняються не при справах. Адже сучасні моделі просто не можуть працювати без розетки. А ось каміни та буржуйки від мережі електропостачання не залежать від слова «зовсім».
Разом з популярністю твердопаливного опалення зріс попит і на димоходи STALAR для сауни або житлового будинку. Вони виготовляються з нержавіючої сталі різних марок. Наприклад, це може бути AISI 321 або AISI 304. Вивчаючи каталог інтернет-магазину Tepline, багато хто запитує себе: а в чому різниця? На що впливає марка сталі димаря?
Димар з нержавіючої сталі: чому він кращий за цегляний і керамічний
Якщо ви не вивчали питання хоча б мінімально, може здатися, що марка нержавіючої сталі, з якої монтується сучасний димар – річ незначна. Однак, подібна думка докорінно помилкова. Звичайно, димоходи зі всіх марок сталі матимуть переваги, характерні для металевих систем газовідведення. Якщо порівняти димар зі сталі, цегли та кераміки:
-
сталеві конструкції легкі, прості в монтажі, досить дешеві та довговічні, універсальні за своєю природою;
-
цегляна кладка довговічна, але дуже клопітна у виготовленні, має велику вагу, що вимагає наявності фундаменту, дорого обходиться й легко засмічується в процесі експлуатації;
-
керамічні димохідні труби можуть коштувати дорожче за цегляні, але не будуть легшими, вони прості у догляді, але також вимагатимуть наявності фундаменту.
При цьому, хоч кераміка засмічується слабо, вона дуже тендітна. Пошкодити її в процесі чищення досить легко.
Димоходи STALAR для сауни з нержавіючої сталі AISI 321 та конструкції для системи домашнього опалення зі сталі марки AISI 304 також мають усі переваги, характерні для металевих димарів загалом.
Тож у чому відмінності?
Основною особливістю є стійкість до високих температур. У сауні продукти горіння часто нагріваються до 600 – 800 градусів у ламінарному режимі. Окремі сплески можуть становити й 900 градусів за Цельсієм. У будинку постійна робоча температура не перевищує 500 градусів. А 800 – це окремі короткочасні періоди. AISI 321 є маркою нержавіючої сталі, яка здатна витримувати навантаження, характерні для сауни. До того ж цей сплав ще й до впливу кислотних середовищ дуже стійкий. Однак для опалювальної системи в будинку така стійкість не дуже потрібна. Можна використовувати димар з нержавіючої сталі AISI 304, який також представлений в Tepline. Його технічні параметри ідеально відповідають вимогам. А ціна – нижча.
Димарі «Сталар» для сауни з нержавіючої сталі AISI 321 в інтернет-магазині Tepline
Отже, марка сталі димаря безпосередньо впливає на термін та безпеку його експлуатації. При цьому брати трубу для монтажу димоходу краще від виробника. Наприклад, через каталог «Теплайн». Важливі сертифікати якості, адже навскідку досить складно визначити, чи є нержавіюча сталь перед вами AISI 321 чи ні. До того ж серія STALAR представлена трубами різних діаметрів. Це дозволяє підібрати димар з нержавіючої сталі, який повністю відповідатиме технічним вимогам опалювального обладнання. Ви легко знайдете димохід для сауни або опалення в каталозі інтернет-магазину Tepline.