Як самотушки почистити димохід
Навіть дуже якісний димар із нержавіючої сталі кращої марки не захищений від забруднення з часом. Звичайно, можна уважно стежити за процесом експлуатації камери згоряння, уникати сирих дров та інших порушень, проте сажа все одно з'явиться. Просто дещо пізніше. Тому засоби для чищення димоходу – це те, про що мають знати всі користувачі твердопаливного обладнання.
Нарешті ми розповімо, чому для самостійної роботи найкраще підходять хімічні засоби для чистки димаря. А підібрати комплектуючі для димоходу можна через каталог інтернет-магазину Tepline.
Чому потрібне чищення димаря
У процесі згоряння твердого палива та виведення газоподібних токсичних сполук неминуче утворюється конденсат. До того ж, стовідсоткове згоряння практично неможливе. Найдрібніші частинки піднімаються вгору з потоком гарячого повітря та осідають на внутрішній поверхні димаря. Згодом відкладень стає більше. Вони можуть стати причиною виходу системи з ладу або навіть спалаху всередині димоходу. А він на це не розрахований. Займання сажі всередині димаря – поширена причина пожеж.
Отже, засоби для очищення димоходу дійсно є обов'язковим елементом процесу експлуатації опалювального обладнання на твердому паливі.
На даний момент для чищення димоходу можна використовувати роторні набори, що включають сталеві й гнучкі ручки, дроти, а також різні адаптори. Також можна піти перевіреним шляхом. Класична щітка для димоходу - постійний супутник будь-якого сажотруса.
Зрештою, сьогодні доступні хімічні засоби для чистки димаря.
Щітки, сталеві ручки та дроти, роторні набори для чищення димоходу
Умовно процес очищення димоходу можна поділити на три типи:
-
механічний;
-
хімічний;
-
комбінований.
До першої групи можна віднести такі засоби для чищення димаря як роторні набори (включаючи всі адаптери, ручки, гнучкі та сталеві), так і звичайні щітки. Суть у цьому, що видалення відкладень здійснюється механічним шляхом. Просто набори дозволяють використовувати електричну енергію, а щітки потребують більше фізичних зусиль. Але є й набори, які працюють за принципом щупа для пробиття засмічень у каналізаційних трубах.
Другий варіант – це спеціальні порошки, рідини та брикети, які необхідно спалити в топці. Залежно від конкретного типу засобу, відкладення в димарі руйнуються і обсипаються вниз або залишають трубу разом з потоком гарячого повітря.
Останній варіант передбачає використання і тих, та інших засобів із різною черговістю.
Хімічні засоби для чистки димаря: переваги
Якщо ви хочете почистити димар самотушки, хімічні засоби для чищення димоходу – найкращий варіант. У цьому випадку важко помилитися й порушити цілісність труби. Будь-яка механічна робота вимагає дуже точного розуміння процесу, адже впливаючи на відкладення, можна легко пошкодити й поверхню димоходу.
Різні засоби для чистки димаря використовують по-різному. Але, як правило, хімічна речовина просто спалюється в топці протягом певного часу. Докладніша інформація завжди вказана на упаковці.
Чому гнучкі ручки та адаптери, а також інші засоби для чищення димоходу краще залишити фахівцям
Зрозуміло, хімічні засоби для чистки димаря можна використовувати тоді, коли йдеться про слабо забруднений димохід. Також вони дуже хороші як профілактичний спосіб. Якщо ситуація вже запущена, без роторного набору з ручками та дротами або, хоча б, щітки для димоходу, обійтися може бути дуже складно. Але, як ми вже казали, довірити цю процедуру дилетанту – не найрозумніше рішення. Сталеві ручки, адаптери та інші засоби для механічного чищення димаря краще залишити професіоналам.
А якщо вам потрібно буде замінити частину димаря, завжди можна звернутися до фахівців інтернет-магазину «Теплайн».