Для чого встановлюються сендвіч-труби для димарів
Твердопаливне обладнання для опалення приміщення – найоптимальніший варіант для мешканців приватного сектору в Україні. Це пов’язано з кількома причинами. І ключовою залишається ситуація в країні. Військові дії спричинили порушення роботи в системі енергопостачання. Як результат – електрика є далеко не скрізь та вкрай рідкі ситуації, коли світло є впродовж 24 годин. Тому люди звертають увагу на обладнання, яке не залежатиме від підключення до електричних мереж. Зрозуміло, печі, каміни, а також пелетні та дров'яні котли – оптимальний варіант. Проте їм потрібні спеціальні димоходи, які дозволяють відвести газоподібні продукти горіння межі житлових приміщень. І, якщо йдеться саме про опалювальну систему будинку, то найкращим варіантом є труба-сендвіч димохідна.
Придбати сендвіч-димарі в нержавійці вигідно та з гарантованою якістю можна через каталог інтернет-магазину Tepline.
Одностінна труба та труба-сендвіч димохідна: у чому різниця
Насправді різницю між сендвіч-димоходом в нержавійці і одностінною трубою для димаря з нержавіючої сталі можна зрозуміти вже з назви. У першому випадку йдеться про сталеву двостісну конструкцію. Між стінами може бути будь-який вогнестійкий ізолюючий матеріал. Наприклад, вермикуліт чи мінеральна вата. Дим проходить через центральну частину, а ізоляція захищає внутрішні стінки від контакту з довкіллям.
У другому випадку димохід з нержавіючої сталі є звичайною трубою. Її стінки безпосередньо контактують із гарячим димом усередині та навколишнім середовищем – зовні.
Де обов'язково використовувати техніку сендвіч у нержавійці, а де – ні
Зверніть увагу, що на єдиній стінці сталевого димаря, якщо це не технологія сендвіч, утворюється величезний перепад температур. Це провокує утворення великої кількості конденсату, а також впливає безпосередньо на тягу в системі. Тому труба-сендвіч димохідна незамінна, якщо:
-
димар знаходиться зовні приміщення;
-
навколо багато горючих матеріалів;
-
ви хочете максимально продовжити термін служби димаря (конденсат має руйнівний ефект на сталь).
З іншого боку, в приміщенні сауни або лазні цілком допустимо використовувати одностінну конструкцію, а не сендвіч-трубу в нержавійці. Однак у цьому випадку все ще необхідно переконатися, що висока температура на поверхні димоходу не стане причиною займання.
Труба-сендвіч для димоходу з нержавіючої сталі з каталогу «Теплайн»
Крім експлуатаційних переваг труби-сендвіч для димоходу з нержавіючої сталі, така конструкція має і естетичні плюси. Ви напевно могли бачити у приватному секторі труби, утеплені скловатою та захисним матеріалом, який абияк закріплений поверх. Вигляд такої конструкції, прямо скажемо, не дуже. До того ж, така теплоізоляція менш ефективна, ніж технологія сендвіч.
Щодо матеріалів виготовлення сендвіч-труби димохідної, вони можуть бути різними. Наприклад, каталог інтернет-магазину «Теплайн» пропонує димарі з нержавіючої сталі кількох марок: AISI 321, AISI 304 і таке інше. Відмінності полягають у максимально допустимому нагріванні диму, а також ступені стійкості до корозійних процесів. Підібрати відповідний варіант сендвіч-труби для димоходу з нержавіючої сталі можна за допомогою співробітників Tepline через інтернет або по телефону.